Bendrieji surinkimo principai PDF Spausdinti El. paštas

1. Šoninių baldo skydai. Šoninius baldo skydus reikia montuoti horizontalioje padėtyje – geriausiai yra susidėti vieną šalia kito ant grindų. Atsimatuokite ir pasižymėkite skylutes, kokiu atstumu ir kiek lentynėlių tvirtinsite. Svarbu! Dėstydami lentynėles, iškart pasimatuokite ir nugarėlės skydų formatą - taikykite, kad numanomi nugarėlės lakštų sujungimai būtų ties lentynėlėmis - tuomet nesimatys sudūrimo iš vidinės, matomosios baldo pusės.

2. Detalių tvirtinimas ekscentrikais. Į pasižymėtas skylutes skydo kairėje ir dešinėje pusėje kryžminiu atsuktuvu susukite ekscentrikų “pirštus”. “Pirštai” turi būti susukti lygiagrečiai. Sukite laikydami atsuktuvą vertikaliai, kad “pirštas” įsisuktų statmenai bei neapsilaužytų skylučių kraštai. Susukę “pirštus” į šoninius skydus, pasiruošiame lentynėles: sudedame ekscentrikus į viršutiniame bei apatiniame skyduose bei lentynėlėse išgręžtas apvalias skyles. Svarbu! Ekscentrikus dedame taip, kad rodyklės, nupieštos ant ekscentrikų, būtų nukreiptos į papildomas skylutes neužlaminuotuose lentynų šonuose.3. Tvirtiname lentynėles.
Svarbu! Atkreipkite dėmesį į lentynėlių briaunų užlaminavimą – laminuota briauna turi būti priekinėje, matomojoje spintelės pusėje. Iš pradžių visas lentynėles bei tvirtinimo skydus tvirtiname į vieną šoninį skydą: įleidžiame lentynėles, kad “pirštai” įsistatytų į skyles lentynėlėse. Kryžminiu atsuktuvu laikrodžio rodyklės kryptimi pasukame varžtą ekscentrike, kad jungtis užsifiksuotų.


4. Viršutinė lentynėlė, arba kitaip – tvirtinimo skydas – turi būti tvirtinama į pirmas skylutes šoninių skydų viršuje. Apatinė lentynėlė, arba kitaip – apatinis tvirtinimo skydas – gali būti tvirtinama keliais būdais, tai nustatote Jūs patys, spręsdami baldo dizainą: jei spintelės apačioje į likusias 2 skylutes mediniais kaiščiais montuosime siaurą tvirtinimo juostą, paskutinę lentynėlę tvirtiname trečioje skylutėje nuo šoninio skydo apačios; jei baldą planuojate statyti ant kojelių, lentynėlę tvirtiname į paskutinę skylutę.

5. Norint siaurą tvirtinimo juostą įstatyti standžiau, ją galite montuoti specialia tvirtinimo detale, susukant eurovaržtais į šoninį skydą ir medvaržčiu į tvirtinimo juostą.


6. Pritvirtinus lentynėles prie vieno šoninio skydo, antrąjį dedame ant viršaus, taikome, kad visi antrojo skydo “pirštai” įsistatytų į skylutes lentynėlėse. Svarbu! Jei baldo apačioje tvirtinsite siaurą tvirtinimo juostą, prieš atitaikydami apatinį tvirtinimo skydą, mediniais kaiščiais įstatome arba tvirtinimo detale prisukame apatinę siaurą tvirtinimo juostą. Jei, formuodami baldo dizainą bei patogumą, nuspręsite, jog reikia tvirtinti daugiau siaurų tvirtinimo juostų bet kurioje baldo vietoje ir jei jas tvirtinsite mediniais kaiščiais, kaiščius į skyles taip pat įstatykite prieš sujungiant aukščiau esantį ekscentriką.

7. Kai visi “pirštai” įstatyti į ekscentrikus, kiekvieną ekscentriką pasukame laikrodžio rodyklės kryptimi, kaip ir tvirtinant lentynėles ankstesniame šoniniame skyde.

8. Kitas detalių tvirtinimo būdas: sraigtais- konfirmatais
. Jei dėl kurių nors priežasčių – detales trumpinate, siaurinate, nupjaudami ekscentrikams skirtas apvalias skyles ar pan. – negalite montuoti ekscentrikais, detales tvirtinti galima sraigtais-konfirmatais, tuomet Jums prireiks gręžtuvo. Numatytas skylutes šoniniuose skyduose pergręžkite kiaurai, susukite sraigtais sukant kryžminiu atsuktuvu iš išorinės skydo pusės. Svarbu! Norint susukti skydus standžiai, stačiu kampu, gali prireikti pagalbininko: kol vienas žmogus suka konfirmatą, kitas turi tvirtai laikyti abi plokštes.

Pastaba:
baldams iki 800 mm aukščio rekomenduojama tvirtinti mažiausiai 2 tvirtinimo lentynėles, baldams virš 800 mm aukščio standžiai tvirtinti rekomenduojama mažiausiai 3 tvirtinimo lentynas; jei baldo plotis yra virš 600 mm – tvirtinti reiktų 4 tvirtinimo lentynėles.

9. Nugarėlės tvirtinimas. Nugarėlė tvirtinama mažais vinukais, prikalant ją prie baldo šoninių skydų nugarinės pusės. Geroji nugarėlės pusė turi būti baldo vidinėje - matomojoje pusėje. Nugarėlė reikalinga taip pat ir baldo tvirtumui sustiprinti.

10. Tvirtumui ir tolygumui užtikrinti surenkamą spintelę reikia specialiu laikikliu tvirtinti prie sienos arba kitos atramos. Prie sienos rekomenduojama tvirtinti siaurus (iki 600 mm) ir aukštus (daugiau kaip 1500 mm) baldus. Laikiklį tvirtiname eurovaržtais.

11. Bendrosios pastabos surenkant stalą. Nesvarbu, kokį stalą surinkinėsite: svetainės, virtuvės, mokinio, kompiuterinį, žurnalinį ar kavos staliuką, – Jums būtinai prireiks 2-3 šoninių skydų, stalviršio, o kiti ruošiniai bus reikalingi pagal poreikį atsižvelgiant į stalo tipą.

12. Stalai, prie kurių sėdima tik iš vienos pusės (mokinio, kompiuterinis), nugarinėje pusėje turi būti tvirtinami plačia vertikalia tvirtinimo lenta viršuje bei (rekomenduojama) siaura tvirtinimo juosta apačioje.

13. Žemų staliukų stalviršius montuojame taip pat mediniais kaiščiais, o šoninių skydų apačioje tvirtinimui sustiprinti mediniais kaiščiais arba specialiais laikikliais montuojame siaurą tvirtinimo juostą. Jei žemame staliuke montuosite lentynėlę, montuoti siaurą tvirtinimo juostą nėra būtina.

14. Svetainės ar žurnaliniam staliukui galima montuoti ratukus. Juos įsukame į šoninių skydų apačioje esančias skylutes.Kompiuteriniuose staluose montuojame “išvažiuojančią” lentynėlę klaviatūrai: į šoninius skydus medvaržčiais prisukame bėgelius. Tvirtiname bėgelius ir ant lentynėlės, įstatome lentynėlę.


Papildomos furnitūros montavimas

Naudojant tas pačias šoninių skydų skylutes galima papildomai montuoti:

Horizontalų vamzdį pakabinamiems drabužiams. Laikiklį įsukame eurovaržtais.

Stalčiukus su įvairaus tipo bėgeliais. Tvirtiname eurovaržtais.
Dureles. Montuojama kronšteinais. Tvirtinama eurovaržtais.


Vertikalias dureles. Montuojama lankstais, kuriuos tvirtiname eurovaržtais.


Esant poreikiui pastatomas spinteles galima lengvai sujungti vieną su kita. Tam tereikia kiaurai pragręžti šoniniuose skyduose esančias skylutes ir plokštes sutvirtinti specialiais varžtais –
sąvaržomis. Sąvaržos sukonstruotos iš dviejų dalių – tūtelės su vidiniu sriegiu ir varžto su išoriniu sriegiu. Varžtą sukame iš vienos plokštės pusės, tūtelę įstatome į kitą pusę. Kryžminiu atsuktuvu sukdami varžtą, o tūtelę prilaikydami, suveržiame spinteles.


Jei įsigytas šoninis skydas yra per ilgas, skydą galima lengvai sutrumpinti. Tokiu atveju reikėtų nupjauti nereikalingą šoninio skydo ilgio dalį taip, jog atstumas tarp skydo krašto ir paskutinės skylutės centro būtų 10 mm. Briaunos juostelę ant nupjauto šoninio skydo briaunos užklijuojame karštu lygintuvu. Išsikišusias briaunos detales nupjauname aštriu peiliu.

Rankenėlės pritvirtinimas:

 

Kojelės pritvirtinimas:

 

 
Copyright © universalis.lt